Rost - doprava, spedice, obchod
email:  rost@rost.cz    tel.: +420-572-433 911    fax.: +420-572-433 933
[CNW:Counter]

DOPRAVA

doprava

DEKLARACE
celní služby

deklarace, celní služby

OBJEDNÁVKA

SERVIS REMI

servis Remi

SPEDICE

spedice

REFERENCE

reference
O SPOLEČNOSTI
Dovolte, abych se Vám představil,

      jmenuji se Stanislav Rokyta, narodil jsem se v roce 1965 a jsem 100% majitel společnosti "Stanislav Rokyta - ROST".

      Bývá dobrým zvykem v této stati webových stránek nebo i v jiné prezentaci firmy přiblížit desetiletí existence firmy, protože čím starší je ta či ona společnost, tím více působí na potencionálního klienta .
 

      Všichni, kdo žijeme a dlouho jsme žili u nás nebo na východ od České republiky, moc dobře víme, že nejdelší historie privátní české firmy může být datována pouze od roku 1990.

       Mé rozhodnutí k tomuto důležitému "kroku", kdy jsem se po dlouhých a důsledných úvahách rozhodl pro cestu svobodného podnikání, dozrávalo dva roky. V roce 1992 jsem nabyl přesvědčení, že v oboru, ve kterém chci podnikat, mám světu co nabídnout.
Že začátky nebyly nikterak jednoduché, potvrzuje skutečnost, kdy první pořízený kamion byl "vykoupen" obavou o střechu nad hlavou. Úvěr od banky musel být ručen několika rodinnými domy. Začínat podnikat po zrestituování majetků nebo "dobrým" zprivatizováním by bylo asi mnohem jednodušší, ale moje cesta mně umožňuje podívat se vždy každému čestně do očí. Cítím potřebu se za předcházející věty omluvit zahraničním návštěvníkům stránek naši firmy, protože to, o čem píši dobře pochopí jen tuzemci.

      Nyní bych mohl příblížit tisíce okamžiků více či méně důležitých pro rozvoj firmy, ale všichni žijeme v tak uspěchané době, že byste "překlikli" dále, proto Vám představím firmu do těchto dnů jen velmi stručně.

      V roce 1994 mě poprve podnikání v mezinárodní dopravě zavedlo do východní Evropy, do největší země světa Ruska. S odstupem času mohu s potěšením konstatovat, že tento okamžik byl pro další dynamický rozvoj firmy strategický. Noví partneři, kterým změny společensko-ekonomického klimatu v jejich zemi umožnili realizovat své obchodní schopnosti, mně dali důvěru a věřím, že tu jsem nezklamal.

      Období 1994 - 1998 se vyznačuje rozšířením vozové základny až na 35 vozových jednotek pro MKD a výstavbou samostaného provozního areálu na tzv. "zelené louce". Areál splňuje nejpřísnější měřítka pro plynulý provoz až 70-ti kamionů včetně administrativního a technického zázemí.

      O intenzivním rozvoji společnosti svědčí také ekonomický ukazatel. Jen pro srovnání roční obrat firmy v roce 1992 činil cca 65 tisíc EUR a v roce 1997 takřka 8 mil. EUR. Rok 1998 se jak do mezinárodních ekonomických statistik, tak do života mé firmy zapsal negativně katastrofickým pádem ruského trhu v důsledku strmé devalvace rublu vůči USD. V momentální době je činnost firmy soustředěna ze 40-ti% na západní dopravní trh a zbývající část zůstala po konsolidaci východního trhu v tomto teritoriu. Tento fakt je umožněn prolongací obchodních a přátelských vztahů nebo stabilizaci ruského realizačního prostoru.
      Myslím, že právě nastal ten okamžik, kdy přiblížení mé společnosti musím ukončit, protože asi už uplynul čas, který jste si vyčlenili na tuto část našich stránek.
       Závěrem Vás chci jen ujistit, že naše místo na trhu mezinárodní dopravy je pro ty klienty, kteří potřebují konkretní a osobitý přístup, kteří chtějí, aby jejich zboží bylo vždy dodáno na místo určení dle jejich požadavků a kteří chtějí být v pozici, kdy dopravní společnost umí naplnit heslo "NAŠ ZÁKAZNÍK, NÁŠ PÁN".


Vám, kteří jste se dočetli až na závěr mého monologu, děkuji a přeji v osobním a pracovním životě hlavně zdraví a úspěch.


Stanislav Rokyta
designed by iconic | všechna práva vyhrazena ROST ® 2002